Svátek hornické patronky

Svátek hornické patronky

Oslavy svátku svaté Barborky dnes na Landeku proběhly se vší parádou a v úctě s hornickými tradicemi. ⚒⚒⚒
Sešlo se nás 80 členů Klubu přátel hornického muzea v Ostravě, hostů a členů ostatních hornických spolků.
👌😊 

Akce začala Hornickou hymnou, pak jsme minutou ticha zavzpomínali na naše hornické kamarády, kteří jsou již nejsou mezi námi, slyšeli jsme vyprávění o tam jak to se světící Barborkou bylo, dále k nám promluvili hosté, předávaly se pamětní medaile a na závěr proběhly zdravice vedení klubu a přání pěkného adventu a pevného zdraví.🎄🎁🎉 
V neformální části každý dostal bramborový salát a řízek, také pivní mast a vyprávěli se havířské příběhy při zvuku havířských karmín.
🍻🍗🥗🍺🍽 🎼🎺🎷
Zdař Bůh!
⚒⚒⚒

Kateřina Polínková

Mohlo by vás zajímat:
 Jak dnes žijí horníciPráce v podzemí černouhlené Å¡achty. Ilustrační snímek. v Moravskoslezském kraji? Po havířích je poptávka!

 

 

FOTOGALERIE: 

2 thoughts on “Svátek hornické patronky

 1. Zdař Bůh, přátelé, kamarádi, havíři,

  oslavy svátku svaté Barborky dnes na Landeku v Ostravě-Petřkovicích proběhly se vší parádou a v úctě s hornickými tradicemi. ⚒⚒⚒
  Sešlo se nás 80 členů Klubu přátel hornického muzea v Ostravě, hostů a členů ostatních hornických spolků.👌😊
  Před samotnou akcí jsme ve 14 hodin v malém průvodu vyrazili k soše sv. Babory, položili kytici a poklonili se naší patronce.
  Akce začala Hornickou hymnou, pak jsme minutou ticha zavzpomínali na naše hornické kamarády, kteří jsou již nejsou mezi námi.
  Slyšeli jsme vyprávění o tam jak to se světící Barborkou bylo, že byla zabita vlastním otcem ve svých 29 letech. Právě proto nosíme na kytli 29 hornických knoflíků!
  Pak slovo dostali hosté, předávaly se pamětní medaile a na závěr proběhly zdravice vedení Klubu přátel hornického muzea v Ostravě a přání pěkného adventu a pevného zdraví.🎄🎁🎉
  V neformální části každý dostal bramborový salát a řízek, také pivní mast a vyprávěli se havířské příběhy při zvuku havířských karmín.🍻🍗🥗🍺🍽 🎼🎺🎷
  Hodně se také vzpomínalo na naše hornické kamarády, kteří nemohli ze zdravotních a jiných důvodů dorazit, sese se pak rozešla v 17 hodin.
  Na závěr jsme si udělali fotografie osvícené těžní věže, nad kterou byla krásná hvězdná obloha. V tento čas padají Leonidy a nám jedna spadla. Bylo to symbolické, právě před rokem mě i Petra seznámil předseda klubu Petr Rojíček. Od té doby již spolu rozvíjíme naši odbornou sběratelskou, průvodcovskou, modelářskou hornickou činnost a společně dodržujem hornické tradice.

  V příloze posílám fotografie z dnešní akce.

  Zdravím, Kateřina Polínková a Petr Kubínský

  Zdař Bůh!⚒⚒⚒

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Od Adventu do Tří králů

Od Adventu do Tří králů

Investoři do uhelných regionů