Informační setkání s vedením OKD

Provozní ředitel OKD Pavel Hadrava

Ředitel pro strategii Pavel Hadrava navázal s hodnocením bezpečnosti. „Do tragické události byly výsledky horší, než vloni. Z prosince se budeme hodně dlouho vzpamatovávat,“ nechal se slyšet s tím, že úrazová četnost v OKD na činných šachtách stoupla z předloňské hodnoty 9,08 na loňskou 12,85. A to bylo v revíru v roce 2018 odpracováno o 145 tisíc směn méně nežli v roce 2017. „Loňský rok jsme končili s patnácti smrtelnými úrazy, což považujeme za děsivý stav. V tomto ohledu byl nejhorší od roku 2014 s osmi mrtvými. Zaznamenali jsme i obrovský nárůst počtu registrovaných úrazů – stalo se jich o třiatřicet více, než předloni,“ líčil Hadrava.

Upozornil pak, že nejčastější příčina újmy na zdraví v OKD se nezměnila – zůstala jí chůze s osmadvaceti procenty všech případů! Následovalo osmnáct procent úrazů způsobených pády horniny. „Do třetí nejčastější kategorie spadaly ostatní úrazy, zde  byly zahrnuty i ty z otřesů a výbuchu metanu,“ vysvětlil a vyzval, aby zaměstnanci začali rychle uplatňovat bezpečnostní heslo roku.

Výrobní výsledky, jak poznamenal, ovlivnily nejen výpadky v těžbě ale  samozřejmě také prosincové důlní neštěstí. „Mimořádná událost v kališti ČSM s úmrtím pracovníka dodavatelské firmy se nepříznivě podepsala na výkonech úpravářů,“ popsal ředitel pro strategii. Zmínil i nedostatek pracovníků, s nímž se potýkala nejenom produktivní konta. „Loňská výroba nebyla z pohledu toho, co se podařilo po insolvenci udělat, úplně špatná. Čísla sice mohou vypadat hrozivě, ale k dobrým ekonomickým výsledkům nám pomohly ceny na trhu,“ prohlásil Hadrava.

Článek převzatý z měsíčníku HORNÍK

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *