Poptávka po uhlí poroste

Poptávka po uhlí poroste

Světová poptávka po uhlí stabilně poroste. Na prezentaci publikace Světového energetického výhledu na Ministerstvu průmyslu a obchodu to uvedla ředitelka divize Mezinárodní energetické agentury (IEA) Laura Cozziová.

Ta zároveň upozornila, že pokud se nebude ve světě prodlužovat životnost jaderných elektráren, naroste produkce emisí a poklesne podíl výroby elektřiny z jaderných zdrojů ze současných zhruba 20 procent na asi pět procent z celkové výroby energií v roce 2040.

Ředitelka divize Mezinárodní energetické agentury (IEA) Laura Cozziová. Foto: youtube.com

Energetický sektor je velice významným producentem emisí. Když snížíme výrobu z jaderných elektráren, tak nám naroste produkce emisí,” řekla Cozziová. „Uvědomme si, že ačkoli nám narůstá produkce z obnovitelných zdrojů, máme tady otázku toho, že tyto zdroje jsou velice proměnlivé a nestabilní. Máme tu také otázku spolehlivosti našich dodávek elektřiny,” poznamenala.

Laura Cozziová rovněž zdůraznila, že loni poprvé klesl pod jednu miliardu počet lidí, kteří neměli přístup k elektřině. „Především v Indii byly mnohé vesnice připojeny k národní distribuční síti. Předpokládá se, že během několika let bude celá Indie elektrifikována. Stále ve tmě je subsaharsaká Afrika,” poznamenala Cozziová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Od Adventu do Tří králů

Od Adventu do Tří králů

Investoři do uhelných regionů