I. čtvrtletí 2022

[featured_image]
Stáhnout
Download is available until [expire_date]
  • Version PDF
  • Stáhnout 22
  • Velikost souboru 9 MB
  • File Count 1
  • Datum vytvoření 30.3.2022
  • Poslední úprava 31.3.2022

I. čtvrtletí 2022

ÚVODNÍK
Nový rok a nová opatření

Máme tu nový rok a s ním i první číslo Hornického zpravodaje s celkovým počtem 40 stran. V novém roce je třeba dodržovat smlouvu s tiskárnou Propis! V minulosti nám pan Všolek „toleroval“ vydávat více stránek zpravodaje. Tímto mu velice děkujeme za trpělivost, vstřícnost a ochotu.

      V aktuálním čísle pro první čtvrtletí 2022 najdete úvodní slovo předsedy klubu, dočtete se zde také informace o činnosti našich třech poboček, v rubrice z historie revíru se kolegové z Havířova rozepsali o Dole Dukla. Taktéž Petr Kubinský ve svém seriálu o Generelu OKR pokračuje již devátou části a podrobně se rozepsal o Dole Frenštát. Samozřejmě zde nechybí tradiční švéfl, který navazuje na minulé humorné pojednání na vážné nevážné téma od emeritního „SVNP“ Oty Krajníka. Nechybí zde ani tradiční rubrika – životní jubilea. V minulém čísle byl pouze jediný oslavenec, za to v aktuálním období máme oslavenců rovnou 11. Když zmiňujeme životní jubilea, krásného věku dosáhl pan Karel Dolínek a o jeho oslavě se dočtete v závěru zpravodaje.Bohužel během ledna a února 2022 do hornického nebe odešly 3 významné hornické osobnosti československého hornictví. Věnujte jim tichou vzpomínku! O jejich bohatém hornickém životě se můžete dočíst na stranách 8 až 10. Před necelými dvěma lety nás také opustil pan Ing. Jaroslav Klát. Jeho profesnímu životu se věnuje Mgr. Oldřich Klepek v podrobném článku. V závěru Hornického zpravodaje nechybí seznam besed a schůzí KPHMO, z. s. Věnujte tedy pozornost této straně, ať Vám neuniknou zajímavé besedy. Chceme Vás také upozornit a zejména Vás všechny pozvat na Plenární schůzi KPHMO, z. s., která se bude konat v úterý 3. 5. 2022 od 15 hodin v restauraci U Vlka v Ostravě-Svinově. Tříletý mandát výboru klubu končí, takže tato schůze je i volební. Proto je tedy na místě,aby se nás členů klubu sešlo co nejvíce a rozhodlo se o dalším fungování našeho klubu pro další funkční období.

    Je naši milou povinností Vám všem popřát krásné jarní svátky a veselé jarní dny prozářené sluníčkem, pohodou a radostí. Všem autorům velmi děkujeme za jejich hodnotné články, kterými přispěli k aktuálnímu číslu Hornického zpravodaje I. čtvrtletí 2022.

    Žádáme všechny naše čtenáře, dopisovatele a podporovatele, aby své příspěvky zasílali předsedkyní redakční rady Hornického zpravodaje Ing. Kateřině Polínkové na email: k.polinkova@seznam.cz. Uzávěrka Hornického zpravodaje pro II. čtvrtletí 2022 je stanovena na pátek 1. 4. 2022!

        Za redakci Hornického zpravodaje
                         Ing. Kateřina Polínková a Petr Kubinský

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Reklama