V Austrálii otevřou dva nové uhelné doly

V Austrálii otevřou dva nové uhelné doly

Dva nové uhelné doly ve středním Queenslandu v Austrálii dostaly zelenou a přinesou až 130 pracovních míst v regionu. Ministr pro zdroje Scott Stewart uvedl, že schválení projektů Fairhill a Wilton společnosti Futura Resources poblíž Emeraldu je velkou podporou pro regionální pracovní sílu a ekonomiku.

Projekty se nacházejí v srdci Bowenské pánve asi 50 km severovýchodně od Emeraldu. Uhlí se bude zpracovávat s využitím stávající infrastruktury v nedalekém dole Gregory-Crinum. Na svém vrcholu budou dva nové doly produkovat více než tři miliony tun metalurgického uhlí ročně, které se bude zpracovávat a následně přepravovat po železnici do přístavu Gladstone a vyvážet na klíčové mezinárodní trhy.

 „Tato investice je silným vyjádřením důvěry v queenslandský surovinový sektor a rozsáhlá ložiska vysoce kvalitního metalurgického uhlí v našem státě,“ řekl Stewart s tím, že nedávná analýza queenslandského ministerstva financí ukázala, že metalurgické uhlí zůstane pro stát zásadní mezinárodní vývozní komoditou nejméně do roku  2050.

Prognózy ministerstva financí ukazují, že Queensland pravděpodobně zůstane největším světovým vývozcem metalurgického uhlí po moři po mnoho dalších desetiletí,“ řekl.

Stavební práce by měly být zahájeny na začátku roku 2023 a produkce uhlí by měla začít do šesti měsíců. Životnost obou dolů je zpočátku navržena na 10 let, ale díky pokračujícímu průzkumu by mohla být prodloužena na více než 20 let.

Generální ředitel společnosti Futura Resources Ben Dunlop uvedl, že uhlí nadále hraje velkou roli v australském i světovém ocelářském a energetickém mixu.

Věříme, že tyto projekty mají dobrou pozici pro uspokojení budoucí poptávky trhu po vysoce kvalitním ocelářském uhlí, a budeme podporovat obyvatele a komunity středního Queenslandu tím, že budeme využívat místní dodavatele a zhotovitele, kde to bude možné. Jednou z velkých výhod rozvoje těžebních projektů v Queenslandu je to, že máme velmi dobře regulované bezpečnostní standardy, doly jsou dobře řízené, postupně sanované a ekologické,“ řekl Dunlop

 

Napsat komentář