Desítky lidí uvízly pod zemí během prohlídky uhelného dolu

Desítky lidí uvízly pod zemí během prohlídky uhelného dolu

Během pondělní prohlídky uhelného dolu Lackawanna, který se nachází ve Scrantonu americkém státě Pensylvánie, bylo zachráněno více než 50 lidí, kteří uvízli několik set metrů pod zemí.

Účastníci Lackawanna Coal Mine Tour se vydávají asi 100 metrů pod povrch země do kdysi opuštěného a nyní obnoveného černouhelného dolu. Foto: :coalminetournepa.com

Podle deníku The Scranton Times-Tribune došlo k mechanickému problému s železničním vozem, který ho zastavil, což způsobilo evakuaci.

Důlní předák Edmund Neidlinger, který ovládal naviják zvedající a spouštějící nouzovou klec, řekl místní zpravodajské stanici WNEP, že trvalo asi dvě hodiny, než se všichni dostali do bezpečí. „Lidé respektovali, co jsme museli udělat. Spousta dětí se bavila, chtějí se vrátit dolů a zopakovat si to,“ řekl Neidlinger.

Neidlinger, který v dole pracuje již osm let, řekl, že nikdy nemusel použít nouzový únik, a dodal, že naposledy byl použit před více než deseti lety, kdy měl rovněž problém jeden vůz.

Bylo to asi před patnácti lety, kdy se na autě zlomila náprava a museli ho použít naposledy. Já jsem tady osm let a nikdy jsem ji nemusel použít,“ řekl.

Podle webových stránek Lackawanna Coal Mine Tour se účastníci vydají asi 100 metrů pod povrch země do kdysi opuštěného a nyní obnoveného černouhelného dolu, aby se seznámili s dělníky z oblasti, která poháněla průmyslovou revoluci.

Prohlídka dolu Lackawanna Coal Mine Tour bude pro veřejnost uzavřena do doby, než bude provedena oprava.

0 0