Díky Nadaci OKD předvedli hornické uniformy

Díky Nadaci OKD předvedli hornické uniformy

K neodmyslitelným aktivitám Nadace OKD se zařadilo zachovávání historicko–kulturního dědictví v rámci činnosti klubu hornických seniorů a dalších příznivců havířského povolání. Díky dřívější podpoře mohli například vystoupit členové Souboru lidových písní a tanců (SLPT) Hlubina i na letošním Havířském bále na někdejším Dole Hlubina v Ostravě se svými parádními hornickými mundůry.

SLPT Hlubina byl založený již v roce 1947, při této šachtě působil až do roku 1990. Původně dívčí skupina věnující se studiu slezského folklóru se rozrostla v jeden z nejstarších českých tanečních souborů a jeho Havířské bály v bývalých hornických koupelích se staly již tradicí. Ani tentokrát na  akci nechyběl zpěv hornické hymny, patřičná výzdoba i soutěže jako na havířských večerech, neboli šachťácích.

Nadace OKD je největší nadací v Moravskoslezském kraji a zároveň jednou z nejvýznamnějších v celé České republice. Podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit, kulturního vyžití i životního prostředí. Podpora směřuje do Moravskoslezského kraje, konkrétně do měst a obcí Dětmarovice, Doubrava, Frýdek-Místek, Havířov, Horní Suchá, Karviná, Orlová, Paskov, Petřvald, Staříč, Stonava, Sviadnov a Žabeň.

Od svého vzniku v roce 2008 podpořila 2761 veřejně prospěšných projektů celkovou částkou přesahující 338 milionů korun a výší rozdělených prostředků patří Nadace OKD mezi nejvýznamnější v České republice.

0 0