IV čtvrtletí 2022

[featured_image]
Stáhnout
Download is available until [expire_date]
  • Version PDF
  • Stáhnout 34
  • Velikost souboru 24 MB
  • File Count 1
  • Datum vytvoření 1.12.2022
  • Poslední úprava 2.12.2022

IV čtvrtletí 2022

ÚVODNÍK
OSLAVY SVÁTKU SV. BARBORKY
Závěr roku 2022 se nezadržitelně blíží. Taktéž se blíží oslavy svátku sv. Barborky, které si letos všichni určitě užijeme. Ta letošní klubová Barborka se bude konat nově v Kulturním domě v Ostravě-Petřkovicích a kulturní vložky se zhostí Májováčtí senioři. Určitě bude veselo a budou se pět hornické karmíny. Na tuto akci jsou zvaní všichni členové našeho klubu, sponzoři, podporovatelé, kolektivní členové a hosté. Taktéž bude pozvaný nový ředitel Hornického muzea Landek Park Ing. Ján Hlobil. Představení nového ředitele najdete na
straně č. 11.

Činnost našich třech poboček klubu je velmi pestrá a informace o nich najdete od strany č. 12. Rozsáhlý článek o Dole Petr Bezruč k 180. výročí založení dolu zpracoval Petr Kubinský. V této části zpravodaje najdete veškeré technické i faktické události spojené s dolem od založení jámy až po rok 1958. Článek bude pokračovat v nadcházejícím čísle zpravodaje. V aktuálním čísle nechybí humorné pojednání na vědecké téma, alias švéfl, který zpracoval ze svých análů Ing. Otakar Krajník, CSc. V září 2022 se uskutečnily dvě významné události pro naše členy KPHMO, z. s. Tou první byla Zlatá a diamantová promoce na VŠB-TUO, podrobný článek si můžete přečíst od strany 31 a tou druhou akcí bylo 26. Setkání hornických a hutnických měst a obcí ČR, kterou sepsal předseda klubu Jiří Kunčický. Jelikož se blíží plesová sezóna, tak zde přinášíme také dvě pozvánky na hornické plesy – X. Havířský bál a 15. Tradiční hornický ples. Na kterém z nich se společně potkáme a zasoutěžíme si v tradiční hře o ceny?

Bohužel nás tragicky opustili do hornického nebe jedni z nejstarších členů klubu Ing. Josef Vilím a Ing. Jaromír Pěch. V nekrologu vzpomíná Mgr. Oldřich Klepek na Ing. Josefa Vilíma a líčí jeho životní pouť. Poslední rozloučení s Ing. Josefem Vilímem najdete na straně č. 8.

Je naši milou povinností Vám všem popřát krásný adventní čas, taky veselé a požehnané svátky vánoční a úžasný vstup do roku 2023! Všem autorům velmi děkujeme za jejich hodnotné články, kterými přispěli do aktuálního čísla Hornického zpravodaje IV. čtvrtletí 2022.

Žádáme všechny naše čtenáře, dopisovatele a podporovatele, aby své příspěvky zasílali předsedkyní redakční rady Hornického zpravodaje Ing. Kateřině Polínkové na email: k.polinkova@seznam.cz. Uzávěrka Hornického zpravodaje pro I. čtvrtletí 2023 je stanovena na pátek 3. 2. 2023!

Za redakci Hornického zpravodaje
Ing. Kateřina Polínková a Petr Kubinský

Napsat komentář