III čtvrtletí 2021

[featured_image]
Stáhnout
Download is available until [expire_date]
  • Version PDF
  • Stáhnout 57
  • Velikost souboru 4 MB
  • File Count 1
  • Datum vytvoření 3.9.2021
  • Poslední úprava 1.12.2022

III čtvrtletí 2021

ÚVODNÍK
Hornické akce a oslavy jsou v plném proudu

Během letních měsíců se uskutečnila řada hornických akcí a my jsme velmi potěšeni, že se spolky, kluby, havíři a ostatní sdružují, organizují nejrůznější akce, piety a oslavy.

Velkou událostí bylo v červnu 2021 slavnostní otevření expozice Historie psaná uhlím v Havířově, která se přestěhovala do nových lepších a hlavně bezbariérových prostor. V těchto nových prostorách spatřila světlo světa nová brožura s názvem DUKLA 1961, kterou si zde můžete zdarma vyzvednout. Dne 7. 7. 2021 jsme si připomněli 60. výročí Dukelské havárie. Pietní akt se konal v Havířově-Šumbarku. Fotografie si můžete prohlédnout na straně 15 a 16. Letos se také konala slavnostní mše svátku sv. Prokopa, o které se můžete dočíst na straně 38. Velmi zajímavá akce se odehrála na Slezskoostravském hradě s názvem Cílety na hradě a Vy ji můžete najít na straně 40. V měsíci září 2021 se budou konat Setkání hornických a hutnických měst a obcí, jak Slovenské, tak i České republiky. O tom se Vám zmíníme v posledním čísle Hornického zpravodaje tohoto roku. Sdružení hornických spolků a cechů Slovenské republiky vyhlásilo druhý ročník fotosoutěže, neváhejte se do soutěže přihlásit, stručné informace Vám přinášíme na straně 42. Taktéž Vás chceme pozvat na jedinečnou výstavu někdejšího havíře Luboše Černého, který maluje zaniklé šachty na velké kameny. Svoji první výstavu má v Městské knihovně v Ostravě-Michálkovicích až do konce září 2021, plakátek najdete na straně 44.

Přejeme Vám krásné Babí léto, taktéž i podzimní dny a budeme rádi, když se v hojném počtu setkáme na našich besedách poboček či na jiných akcích, které již nebudou zatíženy protiepidemickými opatřeními.

Všem autorům velmi děkujeme za jejich hodnotné články, kterými přispěli k aktuálnímu číslu Hornického zpravodaje III. čtvrtletí 2021.

Žádáme všechny naše čtenáře, dopisovatele a podporovatele, aby své příspěvky, zasílali předsedkyní redakční rady Hornického zpravodaje Ing. Kateřině Polínkové na email: k.polinkova@seznam.cz. Uzávěrka Hornického zpravodaje pro IV. čtvrtletí 2021 je stanovena na pátek 5. 11. 2021.

Za redakci Hornického zpravodaje Ing. Kateřina Polínková a Petr Kubinský