IV čtvrtletí 2021

[featured_image]
Stáhnout
Download is available until [expire_date]
  • Version PDF
  • Stáhnout 38
  • Velikost souboru 21.00 MB
  • File Count 1
  • Datum vytvoření 3.12.2021
  • Poslední úprava 28.2.2022

IV čtvrtletí 2021

Zdař Bůh, 

 
že Ostravěnka je kraj rázovitý, se všeobecně ví, je krásná, je svá a je pořád hornická!
 
Jen na připomenutí posílám fajné ostravské videjko
Mějte se fajný  a bacha už brzy chodí ČERTI... třeba Vám nadělí kvalitní karvinské černé uhlí, neboť je to prakticky vzácnost, je to "černé zlato" a navíc už za chvíli ani nebude :-(. 
 
Zdař Bůh, Kačaba
 
 
ÚVODNÍK
Závěr roku 2021 je před námi Rok se s rokem sešel a máme tu opět prosinec, adventní čas, období plná přání a nových předsevzetí. Ale také zimní období, kdy řádí různé viry a bacily, k tomu se zhoršila pandemická situace ohledně celosvětové nemoci COVID-19. Jsem velmi ráda, že letní a podzimní období se relativně obešlo bez větších omezení. Což také dosvědčuje výčet pozvánek a akcí s hornickou tématikou. Taktéž akce, které se loni nemohly uskutečnit, se mohly konat letos, takže se zdálo, že prakticky každý víkend od září až do listopadu 2021 byly nejrůznější hornické akce. Na náš klub taktéž dorazilo spousty pozvánek a většiny akcí se naši členové nebo členové výboru klubu účastnili. Předseda klubu Jiří Kunčický výčet akcí zmiňuje ve svém úvodním slovu doplněné o řadu fotografií. Také činnosti všech tří poboček klubu byly veselejší, mohly se uskutečňovat pravidelné besedy, nejrůznější setkání či přednášky s hornickou tématikou např. v expozici Historie psaná uhlím v Havířově, o kterých pravidelně informovujeme na webu a FB našeho klubu. V pravidelné rubrice z historie revíru se nyní můžete začíst do historie dolu Doubrava, v Generelu OKR, který pokračuje již osmou částí, se můžete dočíst o Skupinovém dole Staříč. Taktéž nechybí osvědčený švéfl na téma „Výjimečná semestrika“. V září 2021 se uskutečnila oslava 100 let založení Kroužku krojovaných horníků Dolu František Horní Suchá. V říjnu 2021 se konal již 132. Celostátní skok přes kůži ve Stráži pod Ralskem. Do redakce Hornického zpravodaje dorazily dva zajímavé články. První pojednává o Hornickém kostelíčku v Poděbradech, který sepsal Ing. Jiří Somerlík. Druhý článek pojednává o prvním předsedovi našeho klubu a sepsal jej Mgr. Oldřich Klepek. Je naši milou povinností Vám všem popřát krásné vánoční svátky prožité v rodinném duchu, taktéž Vám přejeme pevné zdraví a kopec hornického štěstí. Všem autorům velmi děkujeme za jejich hodnotné články, kterými přispěli k aktuálnímu číslu Hornického zpravodaje IV. čtvrtletí 2021.
 
Žádáme všechny naše čtenáře, dopisovatele a podporovatele, aby své příspěvky, zasílali předsedkyní redakční rady Hornického zpravodaje Ing. Kateřině Polínkové na email: k.polinkova@seznam.cz. Uzávěrka Hornického zpravodaje pro I. čtvrtletí 2022 je stanovena na pátek 4. února. 2022!
Za redakci Hornického zpravodaje
Ing. Kateřina Polínková a Petr Kubinský