Hornické muzeum v Příbrami přivítalo zástupce UNESCO

Hornické muzeum v Příbrami přivítalo zástupce UNESCO

Hornické muzeum Příbram navštívila dne těsně před Velikonocemi delegace odborníků na industriální dědictví v čele s komisařem pro nominaci památek UNESCO Barry Gamblem z Velké Británie a ředitelem polského Hornického muzea Tarnowskie Góry Zbigniewem Pawlakem.
Hosty přivítal ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl v doprovodu vedoucího pobočky Uranový důl Bytíz Milana Kardy a společně si prohlédli areál Ševčinského dolu a další expozice na Březových Horách.Foto: archiv muzea

Hosté si v doprovodu ředitele muzea Josefa Velfla prohlédli expozice Ševčinského dolu, podzemí dolu Anna a Drkolnov. Zajímali se rovněž o havířský folklór, který muzeum prezentovalo v rámci akce Velikonoce v hornickém domku.

Tato návštěva se uskutečnila v souvislosti s konferencí Evropská cestaindustriálního dědictví (ERIH – European Route of Industrial Heritage), která se každoročně koná ve významných destinacích spjatých s prezentací technických památek. V roce 2015 bylo jedním z dějišť tohoto setkání odborníků právě Hornické muzeum Příbram. Výsledkem jednání ředitele příbramského muzea a jeho kolegy z Tarnowských Gór byla dohoda o další spolupráci orientované na záchranu báňských památek a dokumentaci historie rudného hornictví ve střední Evropě.

 

Článek převzatý z webu: PříbramskýDeník 

Jsme na facebooku

REKLAMA

REKLAMA