Hornické slavnosti OKD 2023 s datem i hvězdami

Hornické slavnosti  OKD 2023 s datem  i hvězdami

Těžební společnost OKD dá i letos havířům k jejich zářijovému svátku dárek v podobě Hornických slavností. Uskuteční se podle mluvčí firmy Barbory Černé Dvořákové v sobotu 2. září v Karviné a program bude zahrnovat jak oficiální část, tak kulturní program pro veřejnost.

Univerzitní náměstí bude v dopoledních hodinách dějištěm pietního aktu za účasti představitelů OKD, jejich hostů a hornické veřejnosti. Následovat bude tradiční průvod s havířskou muzikou na mši za zemřelé horníky, kteří obětovali svému povolání to nejcennější – svůj život, do kostela Povýšení sv. Kříže.

Potvrzeni už byli i účinkující na odpolední program do fryštátského Parku B. Němcové: Fragile (slovenský vokální soubor tvořený osobnostmi známými z obrazovek a divadel, které se objevovaly v seriálech, muzikálových představeních či v televizních show), Bastard (havířovští tvrdí rockeři, oslavující letos třicáté výročí kapely), Gate Crasher (brněnská rocková skupina známá z mnoha českých festivalů). „Představovat hlavní hvězdy Marcela Woodmana a jeho ostravskou rock´n´rollovou partu či slovenského zpěváka Richarda Müllera snad není třeba,“ dodává mluvčí OKD.

 

0 0