Hornický průvod stověžatou Prahou

Hornický průvod stověžatou Prahou

K oslavě svátku svaté Barbory, patronky horníků, se uskutečnil ve středu 30. listopadu 2022 tradiční hornický průvod Prahou, zvaný též „Hornická paráda“. Hlavním organizátorem této krásné akce byl Hornický spolek Praha.

Hornické spolky z České republiky, Slovenska a Polska vyrazily z ulice Valentinská (Staré Město) na Karlův most, kde se průvod zastavil u sochy svaté Barbory. Představitelé pražského hornického spolku zde položili pamětní věnec a za doprovodu muzikantů a účastníků průvodu zazněla nad vodami Vltavy hornická hymna „Hornický stav budiž velebený“. Následně se průvod dal do pohybu a pokračoval do Valdštejnské zahrady, kde spolky přivítal místopředseda Senátu ČR Jiří Oberfalzer společně s dalšími senátory.

Průvod Prahou byl velmi působivý, turisté nás zastavovali a žádali společná fota, hornické karmíny rezonovaly po celé trase průvodu. Počasí nám velmi přálo, a tak byla akce excelentní. Velké poděkování patří hornickým přátelům z Hornického spolku Praha a již dnes se těšíme na další hornickou akci.

Společné foto před budovou Senátu ČR (foto: Pavel Virág)

Zdař Bůh!
Ing. Václav Dorazil, Ph.D., MBA
Hornicko-historický spolek
pod Ralskem

0 0