Koordinační výbor důchodců OKD pořádal valnou hromadu

Koordinační výbor důchodců OKD pořádal valnou hromadu

Valná hromada Koordinačního výboru důchodců OKD.Koordinační výbor důchodců OKD svolal do „Domečku“ v Horní Suché každoroční valnou hromadu. Zúčastnilo se jí čtyřiačtyřicet zástupců sdružení vysloužilých pracovníků šachet našeho revíru, jejichž členů je v regionu odhadem okolo pěti až šesti tisíc.
„Ve výroční zprávě za loňský rok jsem zmínil usnesení, mezi něž patřilo také pokračovat v jednáních s představiteli společnosti OKD s cílem zajistit lepší úroveň společenského vyžití našich organizací důchodců,“ uvedl někdejší zástupce velitele ZBZS Dolu František a dosavadní předseda koordinačního výboru Karel Bajtek s tím, že podporu se snažili zajistit především pro sdružení, jejichž domovské šachty zanikly. „Sledujeme situaci společnosti OKD a zajímá nás, jak dopadne jednání s věřitelským výborem. Podporujeme variantu představenou hornickými odbory, že by další provoz a následný útlum OKD provádělo DIAMO. To má zkušenosti s hornictvím a pomocí bývalým horníkům,“ řekl Bajtek, jenž na valné hromadě skončil s funkcí předsedy.

Kooridnační výbor si totiž po dvouletém funkčním období zvolil nového předsedu, kterým se stal Vilém Uher. Největší klub bývalých zaměstnanců OKD je z Dolu František s 550 členy, následují sdružení z Dolu Dukla se 480 a Dolu Šverma s 290 lidmi.

 

0 0