Mezinárodní autobusová linka opět vyjíždí i díky Nadaci OKD

Mezinárodní autobusová linka  opět vyjíždí i díky Nadaci OKD

Od dubna se opět vrací do provozu mezinárodní autobusová linka z Karviné do partnerského polského města Jastrzębie-Zdrój zajišťovaná skupinou  3 CSAD by Transdev a spolufinancovaná Nadací OKD. Její minibus Iveco First s kapacitou pětadvaceti cestujících je díky designovému polepu nepřehlédnutelný.

Plakát na mezinárodní autobusovou linku.

„V loňském roce ji využilo 10 819 cestujících, byť statistiky o českých a polských pasažérech k dispozici nemáme. Město je rádo, že existuje toto spojení s partnery v Jastrzębie-Zdrój. Naši obyvatelé aktuálně autobus využívají k cestám za levnějšími nákupy potravin a dalšího zboží v Polsku.
Naopak polští občané jezdí linkou do zaměstnání v Karviné a zpět domů. V létě také počítáme, že linka bude sloužit k jízdám za turistickými atraktivitami obou měst,“ říká mluvčí karvinského magistrátu Lukáš Hudeček.

Nová autobusová linka nabízí cestujícím čtyři spoje v pracovní dny (v jízdním řádu označené číslem 55) a díky dvaadvaceti zastávkám obsluhuje Karvinou, Petrovice u Karviné, Marklowice, Zebrzydowice, Jastrzębie-Zdrój i přilehlé průmyslové a obchodní zóny.

„Přímo v Jastrzębie-Zdrój linka zastavuje hned u dvou velkých nákupních center. Spoje jsou tak kromě jiného ideální pro levné nákupy u sousedů. Zároveň linka nabídne přímé dopravní spojení zaměstnanců z Polska  do Karvinské průmyslové zóny Nové Pole. Věříme, že mimo využití pro nákupy či dopravu do zaměstnání, může pravidelná mezinárodní linka sloužit také k výletům a relaxaci na obou stranách hranice,“ uvádějí z dopravní společnosti.

Z týmu těžařské nadace vzkazují, že projekt podpořený v programu Pro region 2023 má za cíl propojit města v příhraničním regionu, zpřístupnit lidem cestování za prací, nákupy, kulturou, relaxací i sportem a podpořit turismus.

0 0