Na Hornických slavnostech zazpívá Kirschner i Farna

Na Hornických slavnostech zazpívá Kirschner i Farna

V karvinském parku Boženy Němcové se bude v sobotu 17. září 2022 slavit. Tradiční Hornické slavnosti nabídnou zajímavý program nejen pro rodiny zaměstnanců OKD, ale pro všechny obyvatelé hornického regionu.

Program vyvrcholí vystoupením čerstvé držitelky ceny Anděl Ewy Farne. Foto: Jaromír Adámek 2010 www.Adamek.biz

„Rádi bychom touto cestou poděkovali především našim zaměstnancům za jejich stálou a usilovnou práci pro OKD. Poděkování patří také partnerům, kteří s naší firmou dlouhodobě spolupracují. Věřím, že udržování hornických tradic je důležitou součástí společenského života a těším se na setkání s našimi zaměstnanci i mimo Důl ČSM,“ řekl předseda představenstva OKD Roman Sikora.

Slavnostní den v Karviné začne v deset hodin na Univerzitním náměstí za zvuků dechového orchestru Akorďanka, kdy vedení společnosti OKD i pozvaní hosté uctí památku obětí hornického povolání. „Poté i s průvodem krojovaných horníků projdeme městem do kostela Povýšení sv. Kříže, kde v jedenáct hodin začne bohoslužba za zesnulé horníky,“ doplnil výkonný ředitel OKD Radim Tabášek.

Hlavní program v Parku Boženy Němcové zahájí ve 14:30 hodin koncert slovenské zpěvačky Jany Kirschner. Na pódiu ji poté vystřídá kapela Ready Kirken, Barbora Poláková. Příznivci rockové muziky se mohou těšit na kapelu Doga a celý program vyvrcholí vystoupením čerstvé držitelky ceny Anděl Ewy Farne. Moderátorem akce, na kterou je vstup pro všechny zdarma, bude herec Michal Kavalčík.

Neodmyslitelně k Hornickým slavnostem patří také zábavný program pro děti, který připraví Nadace OKD. Od 13 do 18 hodin se děti mohou v Nadačním městečku těšit na kreativní dílničky, sportovní zónu, jízdu na ponících. Nebude chybět fotokoutek, malování na tvář a nově také cirkusové šapitó.

Program Hornických slavností OKD v Parku Boženy Němcové v Karviné
10:00 – pietní akt, kladení věnců na Univerzitním náměstí v Karviné
10:30 – průvod krojovaných horníků a hornické kapely ke kostelu Povýšení sv. Kříže
11:00 – mše svatá za zesnulé horníky v kostele Povýšení sv. Kříže

OKD stage – Park Boženy Němcové (Karviná-Fryštát)
14:30 – Jana Kirschner
16:00 – Ready Kirken
17:30 – Barbora Poláková
19:00 – kapela Doga
20:30 – Ewa

 

Historie havířských oslav je docela dlouhá i bohatá

2 0