OKD přijímá desítky nových zaměstnanců

OKD přijímá desítky nových zaměstnanců

Více než 260 lidí se v minulých měsících obrátilo na personalisty společnosti OKD se zájmem o práci v těžební firmě. Převážně se jednalo o zájemce o práci v dole, z nichž však splňuje dané požadavky na hledané důlní profese asi čtvrtina z celkového počtu zájemců.

Vážíme si všech, kteří přicházejí se zájmem o práci v naší společnosti. Zkušenost s prací pod zemí je pro nás u uchazečů velmi podstatná. Zaškolit zaměstnance bez důlních zkušeností by totiž trvalo zhruba rok,“ řekl výkonný ředitel OKD Radim Tabášek.

Na začátku října do OKD nově nastoupilo jedenáct důlních zaměstnanců a v jeho polovině dalších třináct důlních pracovníků. V listopadu to pak bude celkem až dalších dvacet důlních dělníků.

V každém měsíci máme dva nástupní termíny, kdy probíhá rozsáhlé školení nových pracovníků. Ti musí projít jednodenním nebo třídenním vstupním školením v souladu s platnou legislativou,“ přiblížil Radomír Štix, personální ředitel OKD.

OKD má v tuto chvíli zhruba 3300 zaměstnanců včetně dodavatelských pracovníků.

Pro případné prodloužení vystačíme s přibližně stejným počtem lidí. Nicméně musíme řešit přirozené odchody a nahrazovat je kvalifikovanými pracovníky. Jedná se o desítky pracovníků. Zatím to vypadá, že v tomto problém mít nebudeme. Zájemce o práci v dole máme, což nás velmi těší. Na kvalifikovaných a pracovitých lidech jakékoliv prodloužení těžby nesmírně závisí. Chtěl bych vyjádřit velké poděkování všem našim lidem, že s námi i dále zůstávají,“ doplnil předseda představenstva OKD Roman Sikora.

1 0