Po důlních vlečkách v revíru jezdí zvláštní „báňské“ vlaky

Po důlních vlečkách v revíru jezdí zvláštní „báňské“ vlaky

Slezský železniční spolek i v letošním roce umožnil poznávat okolí šachet na Karvinsku a Ostravsku netradičním způsobem, po kolejích. Báňské spěšné vlaky začaly vyjíždět z nádraží Ostrava-Střed o sobotách a z Havířova o nedělích vždy ve 12:40.

„Trasu jsme pro vás letos mírně poupravili, navštívíme monumentální těžní věž typu Walsum u dolu Barbora ve staré Karviné, spočítáme oběžná kola na vtažné jámě závodu ČSM-Sever, vysvětlujeme, proč dnes Žofinka slouží jako vodní jáma, a kde na šachtě Michal bývala kdysi briketárna,“ sdělili zástupci spolku. Ten na aktuální sezonu přidal i více zastávek pro focení, jedna jízda tak trvá téměř tři hodiny. Při nichž se podávají další velice zajímavé informace.

„Komentované okružní jízdy po zdejších báňských uhelných vlečkách nabízí možnost dostat se do míst, kam je běžným osobním vlakům zapovězen vjezd a nezaměstnaným osobám navíc i přísně zakázaný přístup,“ vzkázali organizátoři. S tím, že poslední termín stanovili na neděli 18. září. Online rezervaci jízdenek dali k dispozici na stránkách reenio: http://szs.reenio.cz.

Mimořádný vlak po vlečkách OKD

2 0