Při důlním neštěstí v Polsku zahynuli horníci

Při důlním neštěstí v Polsku zahynuli horníci

Při neštěstí v černouhelném dole Pniówek na jihu Polska zahynuli dva horníci, záchranáři stále pátrají po osmi lidech. Příčinou byl pravděpodobně výbuch metanu, oznámila na twitteru společnost JSW, která důl v Pawlovicích ve Slezském vojvodství vlastní. Více než desítka horníků byla zraněna, 12 z nich lékaři hospitalizovali, devět s vážnými popáleninami, uvedla stanice TVN24.

Dolem otřásla exploze krátce po půlnoci, zhruba 1000 metrů pod povrchem, napsal server onet.pl. Na místě bylo v tu dobu 42 horníků, 39 z nich se podařilo dostat na povrch. Dva pohřešované pracovníky dolu našli záchranáři, lékař u nich konstatoval smrt. Po jednom horníkovi se stále pátrá.

Pohřešováno je podle JSW také sedm příslušníků záchranného týmu, se kterými během zásahu ztratili kolegové kontakt. Podle TVN24 podle všeho při záchranné akci došlo k dalšímu výbuchu.

Tomasz Cudny poznamenal, že během záchranné operace došlo k jednomu vznícení metanu. „A byl nejnebezpečnější,“ zdůraznil.

V myšlenkách a modlitbách jsem s rodinami zesnulých horníků dolu Pniówek. Boj o nalezení pohřešovaných stále pokračuje,“ napsal na twitteru polský premiér Mateusz Morawiecki.

Mapa

2 0