Technická likvidace Dolu ČSM potrvá nejméně tři roky

Technická likvidace Dolu ČSM potrvá nejméně tři roky

Vedení společnosti OKD svolalo v říjnu do kulturního domu na severní lokalitě stonavské šachty poradu hlavních předáků a vedoucích úseků pro vyhodnocení uplynulého třetího čtvrtletí i podání výhledu na další období. Probíralo se například pokračování Dolu ČSM v těžbě a jeho budoucnost po ukončení těžby.

„Po vyvezení posledního vozíku bude minimálně tři roky pokračovat technická likvidace obou lokalit,“ vysvětloval generální ředitel Roman Sikora.

OKD si nevedla ve třetím kvartále vůbec špatně. Foto: OKD

Ředitel provozu David Hájek, závodní dolu Karel Blahut, výrobně-technický náměstek Petr Škorpík a generální ředitel Roman Sikora zúčastněné dále informovali o výrobních ukazatelích za poslední kvartál i za prvních devět měsíců letošního roku, kdy si OKD vůbec nevedla špatně, a samozřejmě také o bezpečnosti. Představitelé těžební firmy horníky seznámili i s plánem na příští rok, upřesnili oblasti, kde se bude kopat uhlí i kde se budou chystat nové porubní bloky. Došlo taktéž na probírání personálního obsazení kolektivů a řešení náhrad za odcházející kolegy nejen z produktivních kont. Zmíněna byla v dané souvislosti například náborová kampaň OKD probíhající i za hranicemi v Polsku.

Následovala i méně formální, ale o to zajímavější část v podobě výpravné exkurze do starých ostravských havířských kolonií. Všichni se přesunuli autobusem do Slezské Ostravy, kde pro lidi z OKD uspořádal promovaný historik, pedagog a autor odborných článků zaměřených na popularizaci minulosti zdejšího regionu Tomáš Majliš komentovanou prohlídku míst spojených s generacemi dřívějších havířů.

0 0