Zástupci Asociace krajů na Dole Jeremenko

Zástupci Asociace krajů  na Dole Jeremenko

V Ostravě zasedala Komise pro dopravu Asociace krajů ČR a část programu její členové strávili na Dole Jeremenko, aby nasáli atmosféru hornického regionu

Zástupci krajů při návštěvě Dolu Jeremenko

Zástupci jednotlivých krajů v čele s hejtmanem Libereckého kraje, Martinem Půtou, navštívil 15. září Důl Jeremenko. Hlavním důvodem bylo zasedání poradního orgánu Asociace krajů ČR – komise pro dopravu, které chtěl Moravskoslezský kraj jako hostitel zpestřit návštěvou působivého místa. Důl Jeremenko a jeho kladivová těžní věž patří mezi dominanty města a jedná se o poslední činný důl na Ostravsku. Volba tedy padla na něj a závod ODRA uvítal možnost reprezentovat hornický kraj.

Úvodem setkání ředitel závodu ODRA Rostislav Dudáš představil členům komise hlavní činnosti a závody státního podniku a pak také podrobněji zaměření ostravského závodu. Následně zástupce krajské organizace Moravskoslezské investice a development krátce prezentoval společnou iniciativu POHO2030, ve které je zapojen i státní podnik DIAMO, a aktivity na podporu oživení Karvinska po těžbě uhlí. Ovšem to hlavní, na co se účastníci trochu s obavami těšili, bylo fárání a krátká prohlídka podzemí, kterou jsme zakončili výjezdem na těžní věž se strojovnou a vyhlídkou na město. Podle ohlasů byla návštěva Dolu Jeremenko pro všechny nevšedním zážitkem.

Ing. Bc. Jana Dronská, MBA
odbor komunikace

0 0