Letošní topná sezóna patřila k nejdelším

Teplárny Brno ukončily topnou sezonu, která začala loni 25. září a trvala 249 dní. Patřila k těm delším, prodalo se meziročně asi o 10 procent víc tepla.

V rámci dlouhodobého průměru ukončují teplárny dodávky zhruba v polovině května. Konec topné sezony nemá žádný vliv na dodávky teplé vody, ta je zákazníkům i nadále teplárnami dodávána,” uvedla mluvčí tepláren Renata Diatková.

Minulá topná sezóna trvala od 18. září do 19. května, kvůli chladnému počasí ale pak teplárny dodávky 25. května znovu obnovily a sezonu ukončily jako letos s koncem května.

Podle vyhlášky ministerstva průmyslu a obchodu trvá takzvané otopné období od 1. září do 31. května následujícího roku, zahájení, přerušení a ukončení dodávek ale závisí na průměrných denních teplotách. Pokud dva po sobě jdoucí dny průměrná denní teplota klesne pod 13 stupňů, začínají teplárny s dodávkami, pokud tedy není předpovídán další vzestup teplot.

Naopak k přerušení nebo ukončení dodávek pak vede oteplení na průměrnou denní teplotu vzduchu vyšší než 13 stupňů Celsia ve dvou po sobě následujících dnech v případě, že nelze očekávat opětovné snížení teploty .