Ministři představí výzvy Modernizačního fondu

Ministři životního prostředí Richard Brabec (ANO) a průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) dnes představí společně s ředitelem Státního fondu životního prostředí ČR Petrem Valdmanem první ostré výzvy Modernizačního fondu. Fond má přispět k přechodu tuzemské energetiky na ekologické zdroje, do roku 2030 nabídne zhruba 150 miliard korun z prodeje emisních povolenek.

Do předregistračních výzev spuštěných pro tři z devíti oblastí programů fondu loni v listopadu dorazilo přes 9000 záměrů. Převažovaly projekty výstavby fotovoltaických elektráren. Cílem předregistračních výzev bylo podle ministerstva životního prostředí zmapovat, jaké projekty se chystají a ověřit jejich připravenost.

Do ostrých výzev se teď mohou přihlásit jen ti, kteří se zúčastnili předregistrační fáze. Ostatní zájemci musí počkat na výzvy vyhlášené v roce 2022.

Dnes budou zveřejněné výzvy zaměřené na teplárenské provozy, v květnu na ně navážou výzvy zaměřené na obnovitelné zdroje v energetice a snižování skleníkových plynů v průmyslu.

Článek převzatý z webu: iUHLI.cz