Ocenění Zlatý Permon pro OKD

Společnost OKD získala za rok 2019 poprvé jako jeden výrobní subjekt významnou cenu za bezpečnost v hornictví Zlatého Permona. A to v kategorii nad 501 zaměstnanců. Na rozdíl od let minulých, kdy se do soutěže hlásily jen její jednotlivé závody, podala tentokrát přihlášku jako celek. Což lépe vystihovalo provozní realitu, kdy kolektivy přecházely mezi lokalitami a podílely se na bezpečnosti napříč firmou. Minulý týden putovní sochu převzal výkonný ředitel OKD Radim Tabášek společně s ředitelem provozu OKD Davidem Hájkem. „Chtěl bych v této souvislosti poděkovat všem zaměstnancům – našim i dodavatelským – za bezpečnou práci v roce 2019. Zvlášť chci poděkovat všem závodním dolů, kteří byli v OKD v tomto období ve funkcích, a to jako hlavním garantům zodpovědným za bezpečné a odborné řízení prací při hornické činnosti,“ vzkázal ředitel provozu David Hájek.

Výkonný ředitel OKD Radim Tabášek připomněl, že ocenění předloni získal samostatně také Důl Darkov. „Tohoto ocenění si velmi vážíme a symbolická soška vyjadřuje naši nepřetržitou snahu o zlepšování úrovně bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v OKD. Vloni jsme poprvé v existenci dobývání uhlí v OKD docílili nejdůležitějšího ukazatele bezpečnosti, a to je nula smrtelných úrazů. Kolik horníků sfáralo, tolik vyfáralo. To je náš dlouhodobý cíl“, dodal Radim Tabášek.“

Zlatého Permona vyhlašuje Český báňský úřad (ČBÚ) v Praze spolu s Odborovým svazem pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu a Odborovým svazem Stavba České republiky.

Napsat komentář